Nasze teksty będą tematycznie związane z dużych rozmiarów pojazdami: mniejszymi i większymi ciężarówkami, maszynami budowlanymi, koparkami, ładowarkami, dźwigami i nie tylko. Pomagają one codziennie w różnych pracach w różnych miejscach naszego kraju, a mało kto zdaje sobie sprawę z roli, jaką one odgrywają w różnych dziedzinach życia. Transport, powstawanie mniejszych i większych budowli, dróg, remonty. Człowiek zdany tylko na własne ręce, niewiele by zdziałał.

Nasze teksty poświęcimy właśnie tym mechanicznym pomocnikom człowieka. Chcemy opowiedzieć o nich ludziom, którzy na co dzień nie interesowali się nimi do tej pory. Inni Czytelnicy być może wiedza już o nich to i owo, ale wciąż szukają wiedzy i ciekawostek, aby wiedzieć więcej.

Nasza misja to pewne usystematyzowanie posiadanej przez nas wiedzy o dużych maszynach w naszym życiu codziennym i o spełnianych przez nich rolach. Przyda się to nie tylko nam, ale i szerszej rzeczy Czytelników, którzy – mamy nadzieję – będą wracać i czytać nowe teksty naszego autorstwa.