Menu Zamknij

Dlaczego busy są najczęściej wybieranym środkiem transportu za granicę?

Podróżowanie po Europie to norma wielu Polaków. Zagraniczne rynki pracy wciąż kuszą, ponadto wiele osób chętnie odwiedza mieszkających poza Polską krewnych i znajomych. Pokonanie setek, a często i tysięcy, kilometrów to nie lada wyzwanie. W ostatnich latach Polacy podróżują jednak częściej i odważniej, głównie przez znaczny rozwój branży transportowej. Jej filarem są firmy oferujące zagraniczny przewóz busami.

Zmiany, które widać gołym okiem

W przeszłości daleka podróż busem nie była przyjemną perspektywą. Z uwagi na niskie ceny oraz brak alternatyw ludzie wybierali transport drogowy z konieczności. Dzisiaj nie brakuje szczerych zwolenników takiej formy transportu. Wciąż pozostaje ona bardzo atrakcyjna pod względem finansowym. Jednak zmiany wprowadzane przez przewoźników mają znacznie szerszy wymiar. Wiele z nich można zobaczyć gołym okiem. To znacznie wygodniejsze siedzenia, które można regulować. Do tego mniejsza liczba pasażerów poszczególnych kursów, przekładająca się na zachowanie prywatności oraz więcej miejsca dla każdego pasażera. Choć osoby wybierające się w daleką zagraniczną podróż nie zaglądają pod maskę, to jednak jakość samochodów oferowanych przez przewoźników widać z daleka. Firmy transportowe regularnie wymieniają flotę pojazdów, a jeżdżące dla nich busy do Niemiec przechodzą częste przeglądy. Chodzi o to, by wszystkie zaplanowane trasy pokonywać sprawnie bez konieczności naprawiania usterek. Właściciele firm transportowych zdają sobie sprawę z silnej konkurencji w branży. Wiedzą, że na kolejne kursy zgłoszą się wyłącznie zadowoleni klienci, a ich interesuje przede wszystkim dotarcie na wyznaczone miejsce w określonym czasie. Przy okazji na pewno docenią wygodę podróżowania oraz wszelką możliwą rozrywkę. Dawniej w podróży ludzie dużo rozmawiali, także z nieznajomymi. Dzisiaj wolą słuchać muzyki lub oglądać filmy. Dlatego busy do Holandii wyposażone są w telewizory oraz bezpłatny dostęp do Internetu. Pod tym względem transport drogowy niewątpliwie wygrywa chociażby z tanimi liniami lotniczymi.

Bezpośrednio do celu

Busy do Niemiec zawożą pasażerów bezpośrednio do wskazanego przez nich miejsca. Klienci nie muszą zatem obawiać się, że w obcym kraju przyjdzie im szukać przystanku czy organizować sobie dodatkowego transportu na własną rękę. To wielka zaleta. Pozornie może się wydawać, że lot samolotem to znaczna oszczędność czasu. Jednak w praktyce wychodzi podobnie. Przede wszystkim dlatego, że na lotnisku trzeba być sporo wcześniej, także z uwagi na możliwe kolejki do odprawy. Decydując się na busy do Holandii, zyskuje się transport od drzwi do drzwi. Ponadto przewoźnicy coraz częściej wychodzą klientom na przeciw, między innymi oferując im coraz bardziej różnorodne połączenia. Można zatem wybrać trasę najbardziej optymalną z własnego punktu widzenia.

Z biegiem lat przewozy busami nie tracą na znaczeniu. Wręcz przeciwnie, branża dynamicznie się rozwija i nie narzeka na brak klientów. Ci ostatni korzystają natomiast na podnoszonym komforcie i nowych trasach połączeń.

Udostępnij!